Jak kupić prezent na dzień dziecka?

Jak kupić prezent na dzień dziecka?

Jeśli chcesz kupić fajne książki na dzień dziecka, ale masz z tym pewne kłopoty, bo na przykład nie wiesz, jaka będzie odpowiednia dla dziecka i przystosowana do jego lub jej wieku, warto przejrzeć pozycję książkowe podane poniżej. 

Mysz, która chciała być lwem- Rachel Bright, Jim Field

Mała mysz ma życzenie. W końcu chciała być zauważona. Ma wrażenie, że jego mały rozmiar jest powodem, dla którego inne zwierzęta ją ignorują. Zastanawiał się i wpadła na oryginalny pomysł. Po prostu to ją wzbudziło pewne obawy. Zwróci się do lwa, który, jak wiecie, jest ogromnym i potężnym zwierzęciem. Jednak chęć bycia zauważonym przeważyła, i myszka zebrał się na odwagę, by poprosić lwa o lekcję ryczenia. O tak, kiedy nauczy się krzyczeć, nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Wreszcie zostanie zauważona! Podczas spotkania z lwem przydarzyło jej się coś zaskakującego. Okazało się, że w ryku i rozmiarze wcale nie ma siły. Prawdziwa moc pochodzi z zupełnie innego źródła, którego mała bohaterka nigdy sobie nie wyobrażała. Mysz poznała sekret i nauczyła się czegoś ważnego. Co jej powiedział lew? Jaki jest sekret? Dzięki tej książce dzieci nauczą się, że bycie lubianym i zauważonym nie pochodzi od rozmiarów, ani gabarytów, to coś więcej, nad czym trzeba popracować.

A królik słuchał- Cori Doerrfeld

Głównym bohaterem jest Taylor, który zbudował wieżę z klocków. Chłopczyk jest dumny i szczęśliwy ze swojego czyny, lecz niestety, wieża z klocków naglę, runęła. Chłopiec głęboko to przeżył, ponieważ ciężko pracował nad swoją budowlą, i zaczął głęboko płakać. Na ratunek Taylorowi przybiegły różne zwierzęta, jak kangur, wąż, niedźwiedź, hiena, oraz inne zwierzaki, lecz żadne z nich nie było w stanie uspokoić malucha. Dopiero gdy pojawił się królik, Taylor w końcu poczuł, że może zaufać królikowi, i opowiedział mu o jego uczuciach, oraz o tym jak się czuję, związku ze zburzeniem wierzy, w którą włożył tyle czasu, pracy i serca.