Jak wybrać idealną książkę dla dziecka?

Jak wybrać idealną książkę dla dziecka?

Książki na dzień dziecka to nie tylko piękne ilustracje, to także treść, która niesie za sobą coś więcej niż tylko zwykłe opowieści o bohaterach. Poniżej znajdują się książki na dzień dziecka, która z pewnością przypadną do gustu każdemu dziecku, a nawet rodzicom. 

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci- Martyna Broda

Książka jest szczególnie dedykowany do tych rodziców, którzy posiadają nadpobudliwych dzieci, i takich, które nie umieją poradzić sobie ze swoimi emocjami. Rady oraz ćwiczenia przedstawione w książeczce pozwalają dziecku się zrelaksować, ukoić, wyciszyć, oraz co najważniejsze, zapanować nad swoimi emocjami, i zrozumieć skąd one pochodzą i co oznaczają. Opisane relaksacyjne ćwiczenia, są ciekawie i prosto zilustrowane, co pozwoli dzieciom, na łatwiejsze ich wykonanie. Można je także zmodyfikować, i dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka. Dzięki regularnym i codziennym ćwiczeniom dziecko nauczy się koncentracji, skupienia, oraz będzie mu lepiej radzić sobie ze stresem, oraz z innymi emocjami. Dodatkowo wpływają one na wyobraźnię, polepszają relacje nie tylko w domu pomiędzy rodzicami, ale również dziecko będzie umiało poradzić sobie w większej grupie nieznajomych, lub rówieśników. Wszystkie ćwiczenia są oparte na prostych ćwiczeniach medytacyjnych, które uspokajają, i niwelują codzienny stres i lęki.

Mądre bajki- Agnieszka Antosiewicz

W “Mądrych Bajkach” można znaleźć zwykłych ludzi, oraz sytuacje, które mogą nam się przydarzyć na co dzień. Może nie znajdziemy w książce typowych superbohaterów, ale możemy nauczyć się, czym jest przyjaźń, miłość, szacunek, tolerancji, zrozumienia dla innych, kultur, zasad moralnych, i wierze w siebie, i zrozumienie czym jest rodzina, i jak ona jest ważna, w szczególności w trudnych chwilach. Ważne też jest zauważenie, że autorka nie stosuję przemocy, lecz w sposób spokojny wytłumaczy wszystkie powyższe wartości. Każda z bajek została przedstawiona i napisana prostym językiem, więc bez trudu dziecko będzie miało szansę wszystko zrozumieć. To również świetna okazja, aby porozmawiać z dzieckiem o zadawaniu innym krzywdzie, niesprawiedliwości, czy hejcie.