Świetne książki na dzień dziecka

Świetne książki na dzień dziecka

Jest wiele wspaniałych książek dostępnych w sieci na dzień dziecka, ale w wybraniu tej jednej jedynej, może być trochę trudno, dlatego powstałe ten wpis. 

Proszę mnie przytulić- Przemysław Wechterowicz

Niedźwiedź kocha swojego tatę, ponieważ się nim opiekuje i zawsze ma coś zabawnego i mądrego do powiedzenia. Tym razem ojciec Niedźwiedź zdradził synowi cudowną tajemnicę. Znając ten sekret, świat może stać się piękniejszym miejscem. Wystarczy przytulić kogoś. Mały miś bardzo się ucieszył i od razu chciał to zrobić. Oboje weszli razem do lasu, aby przytulić każdego, kogo spotkali po drodze, niezależnie od tego, czy był to mały człowiek, lub zwierzę, czy dorosły. Przytulili się do maleńkiej gąsienicy, gigantycznego boa dusiciela, a nawet myśliwego z karabinem w ręku! Ten przyjacielski gest może ich zmienić i inaczej zobaczą świat. Dowcipna, wzruszająca opowieść o niezwykłych przygodach ojca i syna, ukazująca dzieciom magię uścisków. Pokazuje piękno ukryte w tym geście. Robiąc to bezpośrednio ze swojego serca, możesz dotknąć serc innych. Dzieci z pewnością to znajdą i docenią.

Charlie Hernandez i Liga Cieni. Tom 1- Ryan Calejo

Charlie uwielbia słuchać opowieści swojej babci, które pochodzą z Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Opowieści i legendy są przepełnione mnóstwem potworów, i to dzięki nim, oraz swojej rodzinie zawdzięcza całą encyklopedyczną wiedzę o swojej kulturze i tradycji, z której jest niezwykle dumny. Choć Charlie nigdy nie brał opowieści babci za prawdziwe, ta zawsze go ostrzegała, że może czaić się w nich ziarno prawdy. Charlie zauważa to zwłaszcza gdy jego ciało zaczyna się zmienić. Chłopcu zaczynały rosnąć pióra i rogi, łudząco podobne do tych z opowieści babci. Chłopiec nagle zostaje wciągnięty do świata mitologii, a co za tym idzie, będzie musiał zmierzyć się z mnóstwem potworów, które pochodzą prosto z legend, i jakby tego było mało, zdają się one więcej wiedzieć o chłopcu, niż on sam jest w stanie sobie wyobrazić.